misje
Blog > Komentarze do wpisu

ZAUFAĆ

Ludzie w Afryce kochają modlitwę, taką prostą, codzienną. Tego można się od nich uczyć. Zaufania Bogu i to w każdej dziedzinie życia.

W zeszłym tygodniu pewna rodzina zaprosiła całą naszą wspólnotę na obiad w ich prywatnej restauracji. Był to taki wyraz wdzięczności i przyjaźni. Kiedy już wszyscy siedzieliśmy za stolem, podszedł do nas młody kelner i powiedział: „Nie znam was, ale wiem, że waszym głównym zajęciem jest modlitwa. Chciałbym was prosić, byście się nade mną pomodliły, ponieważ mam wielki problem w domu…”

Na początku, ludzie jakoś tak dziwnie patrzyli, ale później  kierownik restauracji wyciszył głośną muzykę, chłopak uklęknął przy naszym stole, a my wszystkie modliłyśmy się nad nim. Ludzie siedzieli w skupieniu… przerwali swoje posiłki… Po krótkiej chwili, znowu życie wróciło… śmiechy ludzi, głośna muzyka, dobre jedzenie na stołach. Chyba pierwszy raz w życiu, modliłam się głośno … w restauracji… Dla Afryki każde miejsce jest odpowiednie, by być blisko Boga, bo ON jest partnerem,  takim niewidzialnym, ale jest… żyjący zawsze!

Kilka miesięcy temu, kiedy prowadziłam samochód, przekroczyłam prędkość. Nawet tego nie zauważyłam, kiedy zatrzymała mnie policja, z tego właśnie powodu. Trochę mi było wstyd, ale pokornie przeprosiłam. Pomimo to, od razu prawie wyznaczono mi wysoki mandat. Jednak nie ustałam w moich proszeniu o ułaskawienie. Trwało to trochę. Nagle jeden z policjantów powiedział: „no dobrze, nie dostaniesz mandatu, ale my też mamy prośbę… Chcemy, byś pomodliła się nad nami, tutaj właśnie na ulicy…".  Zawołałam szybko jeszcze jedną siostrę, trzech policjantów uklękło, a my zaraz przy głównej trasie, w halasie mijających nas samochodów, modliłyśmy się nad nimi… Byli bardzo wdzięczni. Za dwa dni przyjechali na nasza misje, by podziękować, bo sprawa ich dobrze się rozwiązała. Prosili jednak, by już nie przekraczać prędkości… tak bardzo!

***

W każdej kolejce ludzie stoją ze swoim Pismem św., nie marnują czasu. Bóg jest wszędzie! Na wielu samochodach można zauważyć ciekawe napisy, głównie o Bogu… takie jak: Jezus jest PANEM czy UFAJ BOGU czy TYLKO BOG…

Afrykańczyk wierzy, ze Bóg jest nieodzowna częścią ich życia… zawsze obecny… zawsze taki żywy… Wierzą, ze człowiek obdarowany potęgą Boga, jest niezwyciężony. Wiedzą KOMU ZAUFALI.

s. Dorota Zok - Południowa Afryka

 

 

piątek, 23 marca 2012, misje

Polecane wpisy

Odwiedzają mnie ludzie z: