misje
Blog > Komentarze do wpisu

COŚ NOWEGO

Żyć można dla kogoś. Wtedy jest sens i gwiazda. Większość z nas nie przeżyje nic wielkiego w życiu. Ani nie stanie się milionerem, ani prezydentem, ani nie otrzyma nagrody nobla. Ale wszyscy możemy przeżywać małe radości decydując się na małe kroki w życiu, na cos nowego.

Coś nowego!

Początek roku, to taki właśnie czas, kiedy ludzie chcą jakby żyć na nowo, chcą zacząć coś nowego, by życie jakoś udekorować. Każdy w życiu ma jakąś gwiazdę, która prowadzi wśród ciemności, wskazuje drogę pośród  tylu różnych wędrówek ludzkiego życia, a czasem nadaje sens wszystkiemu, co staje się zbyt trudne do uniesienia.

Ważne  jest, by odnaleźć w sobie tę właśnie gwiazdę i iść za nią, bo jest tyle rożnych dróg, które do Boga prowadzą i każda z nich jest taka ludzka i boska jednocześnie.

Wczoraj właśnie mój Przyjaciel powiedział, że zrobi wszystko, co możliwe, by odnaleźć tę właśnie gwiazdę tego roku 2013, bo wtedy jakby wszystko nabierze sensu, a wtedy lżej, kiedy wie się - dlaczego…

Chociaż te najważniejsze odpowiedzi, to chyba tylko w niebie, bo na ziemi za wcześnie. W niebie będą wszystkie odpowiedzi bardziej prostsze i dostępne. Mój Przyjaciel mówi, że jakoś codziennie chce parę minut tylko z Bogiem rozmawiać, bo na więcej go nie stać.

Chce właśnie tak zaczynać każdy swój dzien. Nie jest człowiekiem zbytnio religijnym, ale czuje, że kontakt z NIEBEM nadaje jakoś sens wszystkiemu.

Mówią ludzie, że cierpliwy człowiek będzie jadł dojrzale owoce, bo cierpliwość jest zawsze wynagrodzona.  Te codzienne 15 minut, to takie coś nowego w jego życiu… chce to robić regularnie i cierpliwie… bo pragnienie sensu i gwiazdy jest wielkie.

Moja siostrzenica podjęła decyzję, by nie przejmować się problemami, które czasem ją przerastają. Ma taką fajną zasadę, która sobie napisała na swoich drzwiach: ”Nie mów Bogu, że masz wielki problem, ale powiedz problemowi, że masz wielkiego Boga".

Powtarza to sobie każdego dnia i jakoś tak łatwiej w codzienności ufać Bogu… bardziej! To takie coś nowego… A za największą mądrość uważa : „Zycie chwilą obecną”.

s. Dolores Zok - misjonarka 

czwartek, 10 stycznia 2013, misje

Polecane wpisy

Odwiedzają mnie ludzie z: